Як відкрити суші на виніс? Твій перший бізнес – доставка суші!

Привіт, друже! Сьогодні розпишу, що потрібно щоб відкрити суші бар, доставку суші, суші на винос в 2023-2024 році. Але, в цьому записі не буде прям покрокових кроків, що і за чим робити. Я розповім про моральні та психологічні аспекти, які в тебе будуть виникати при відкритті твого першого бізнесу – доставки суші чи суши-бару.

Як відкрити суші на виніс?

Ця стаття, саме для людини, яка тільки думає і шукає будь-яку інформацію на тему “доставка суші”. Ми забіжимо далеко наперед, що б читаючи, ти для себе зрозумів певні моменти і був готовий до них, тому що вони збудуться 100%.

На сьогодні, 2023-2024 рік, бізнес по доставці їжі, а саме суші – є найпопулярнішим в Україні. Чому? Відповідь дуже проста: – Надзвичайно низький грошовий поріг входу в цю сферу. Це поперше, а по друге, я повторюсь – це дуже популярна страва. Тобто, проблем з клієнтами немає. З кожнем днем поціновувачів суші стає все більше і більше, як і самих доставок суші. Доречі, це перша проблема – суші роблять на кожному кроці, як і каву.

У людей сьогодні є вибір – купити суші в своєму улюбленому суші-барі чи спробувати щось новеньке в своєму районі, а може сьогодні зекономити і знайти найдешевші суші в місті, чи в інстаграмі попався акційний сет, або навіть купити готові суші з прилавку.

У Вас, як у власника, буде щоденна боротьба за нових клієнтів і це дуже виснажує на довгому проміжку часу. Але, є одне “але” – з кожнем днем буде більшати клієнтів за умови, що Ви зможете зробити продукт якісним.

Запам’ятайте одразу, так би мовити перший “камінь спотикання” – якщо клієнту не сподобались суші в перший раз. Другий раз він не замовить. Ще один “камінь” – якщо клієнт замовляє у вас другий, чи вже третій раз і йому цей раз не сподобалось – він більше не замовить.

Вийнятком буде постійний клієнт, який пробачить Вам 1 раз, але на 2й чи 3й – він також піде далі, шукати іншу доставку суші.

Цей факт – Ви маєте знати до того, як будете відкривати свою першу доставку суші. Здається, що все логічно і понятно, але чомусь багато людей, це помічають пізно і закриваються, так як не змогли завоювати клієнтів, або на це не вистачило часу, терпіння, грошей і знань.

Так, як відкрити суші на виніс? – Детально вивчаємо всю необхідну інформацію і складаємо не тільки фізичний та покроковий план дій, але й готуємось морально до всіх складнощів, які нас спіткають в майбутньому.

Також є вийняток, щодо вивчення всієї інформації про суші і доставку – це наявність партнера, товариша чи людини, яка знає цю кухню.

Але кажуть, що перший маленький(особливо) бізнес потрібно починати самому.

Що робити, якщо ви вирішили відкривати свою першу доставу суші?

Такс, якщо ж ви вирішили точно вікдривати доставку суші та іншої їжі, то потрібно детально продумати всі свої можливості.

Сьогодні, в 2023-2024 роках, коли ще і йде війна з рашиками, відкриватись трохи страшнувато, але я помічаю, що в моєму місті кількість такого бізнесу зросла на 50%. Можна зробити висновок, що:

  1. Грошовий поріг входу в бізнес – невеликий. Я думаю, 300000 грн вистачить що б відкрити ~30 квадратів приміщення, де можна спокійно готувати 40-100 чеків в день.
  2. Ринок розвивається – це означає, що люди замовляють суші додому і тд.
  3. Ну і оренда на сьогодні на 20% нижча, чим могла б бути.
собівартість ролів в 2023
Фото №1 Філадельфія Гриль

Якщо, гроші і бажання є, будемо йти по моєму особистому чек-листу по відкриттю доставки суші. Ви можете з ним не погоджуватись, але це власний досвід і повторюсь тут багато буде психологічних аспектів:

  1. Адекватне сприйняття реальності – якщо Ви не спеціаліст по виготовленню суші, то буде надзвичайно важко. Перше, що потрібно зробити – це стати суші майстром. Так, дуже банальна річ – хочеш щось відкрити? – Іди і попрацюй в цій сфері. Це надзвичайно важливо. Вийнятком може бути партнер, який в цьому майстер. Все. Що Вам дасть практика роботи сушистом? Буде менший шанс ректанутись і втратити свої 300 000 грн. Є? – є. Ви будете знати: Як працює кухня? Яке обладнання потрібно саме Вам? Як воно стоїть? Що таке технологічні картки? Що таке запари? Як ведеться облік? Як кухарі жухають власників? і тд і тп.
  2. Досвід є. Тепер потрібно скласти повністю все меню для суші на виніс.
    Продумати свою ізюминку, чим Ваше меню відрізняється від всіх інших. Що готує ваша доставка суші?
    Можливо придумати свою тематику, яку в подальшому ваша компанія буде розвивати в рекламних повідомленнях. Я одразу рекомендую, гарно продумати назви для ролів та суші. Не називайте їх просто: “Рол з лососем” чи “Сяке Паке Шмаке”. Так, можна і таку назву, але краще внести юзюминку. Наприклад: Рол “Морська Філадельфія”, рол “Насолода” і тд. Можливо у Вас тематика доставки зв’язана з кіно, аніме і тд. Називайте роли по тематиці. Це прикольно.
    Хороші, соковиті, свіжі, гарні фотографії для ваших страв – маст хев. Це обов’язково. Якщо є бюджет – беремо фуд фотографа, якщо бюджета немає – фоткаєм самі на айфон. Приклад: фото №1 на айфон зверху, таку можна додати до меню і я думаю люди будуть купувати суші.
  3. Обов’язково створюємо власний сайт нашого суші-бару, доставки суші чи ресторану суші. Друже, ми живемо у 2023-2024 роках і ніхто не хоче шукати листочка, чи закріплену сторіс в інстаграмі де є меню. Всі хочуть просто зайти в інсті на сайт, і полазити на ньому, повибирати і почитати про рол, що в нього входить, яка в нього вага і як він взагалі виглядає.
    Особисто для тебе – це мега зручно. Сьогодні потрібно поміняти ціну, тому що закупка подорожчала – зайшов на сайт і поміняв ціни на актуальні. Не потрібно робити нові сторіс, роздруковувати нові ціни на нових листочках і тд. Потрібно зробити акційну ціну? – Зайшов на сайт і зробив. У соціальних мережах тільки розповсюдив скрін з сайту і все.
    БЕЗ САЙТУ навіть і не думай відкриватись.
  4. Повторимо: Досвід – Створив власне меню – Сфотографував – Створив сайт і залив все меню на нього – Розписав на сайті про кожну страву. Вау, молодці, йдем далі.
  5. Щодо сайту. НІЯКИХ безкоштовних конструкторів. Тобто, можна і самому безкоштовно зробити на Вордпрес з плагіном Woocomerce, сайт. Або вже за доларів 300-500 Вам зроблять. Купляємо собі хостинг і домен. Вибір домену тільки такий і ніяк не інший, а саме:
    1. Це Власна місцева зона, приклад: назвадоставки.zt.ua (тобто Ви з Житомира і Ваша доставка в Житомирі)
    2. Це українська домена зона, приклад: назвадоставки.com.ua або, якщо Ви робите точно БРЕНД – назвадоставки.ua. Якщо потрібно пояснити детальніше, відповідаю в телеграм каналі.
    Якщо є питання – можете писати в телеграм, і підписуйтесь на канал. Це мій канал про суші
  6. Створюємо соціальні мережі, які починаємо вести за 3 місяці до початку відкриття. Звичайно це в іделі. Але суть цього пункту в тому, що все має бути створено до того, як ви будете шукати приміщення і тд. Чому? Потихеньку навіть на 1 доллар в день, можна вже включати рекламу і вести потихеньку сторінки і знайомити людей з майбутньою доставкою суші. На відкритті, я Вам гарантую – що ці люди зайдуть до Вас в компанію і куплять суші. Це будуть теплі клієнти. Та й впринципів, поки буде робитись ремонт, можна вже рекламувати локацію, де будуть суші на виніс. Це буст, скористайтесь і все буде кльово, на початку.
  7. Я писав про тематику. І забув вказати, що також придумуємо гарну назву для компанії. І вже тоді, створюмо: сайт та соціальні мережі. Це все можна створити за місяці чи тижні до відкриття. Не відкладайте будь-ласка!
  8. Шукаємо місце. Є декілька варіантів розвитку подій і все залежить від формату вашого бізнесу. Якщо у Вас суші на виніс – то найкращим місцем буде густо-населений житловий масив. Ваша задача буде охопити всіх людей поруч і “прикормити своїми смаколиками”. Також, це може бути і фуд-корт в торгівельних центрах, але я тут без досвіду, важко сказати як підібрати, та й сума в 300 000 не вистачити точно.
    Якщо ваш формат буде полягати у доставці на 80%, ми можемо обрати будь-який район міста, і будь-яке приміщення, яке нам сподобається, звичайно бажано з косметичним ремонтом, який підійде під кухню. Звичайно, допилити таке приміщення також знадобиться. Нашим плюсом у цьому випадку – дешевша оренда. Клієнтам – суші доставляємо, і хто хоче може сам приїхати забрати.
    Особисто я б рекомендував житловий масив, де люди повертаються з роботи і з радістю завітають до Вас за сушиками. Чи замовлять швидку доставку до дому.
    Якщо Ваш формат – це суші-бар чи ресторан з місцями та офіціантами, обираємо дуже живі та прогулянкові вулиці. Але, моя стаття не про ресторани. А про те як відкрити першу доставку суші за не великий і доступний бюджет в Україні в 2023-2024 році.
    Якщо є власне приміщення, від 15кв метрів – сміло використовуємо його і робимо свою доставку та суші на виніс. Це взагалі топ варіант.
  9. Все, є назва, сайт, соц.мережі, меню та технологічні картки для суші, приміщення. Слідуючий етап – це офіційне оформлення. Краще всього фоп та реєструємо власну харчову потужність в Держпродспоживслужбі.
  10. Встановлюємо облік, камери на кухню, охорону, встановлюємо СRM і підключаємо до сайту. Встановлюємо касовий апарат.
  11. Шукаємо постачальників продуктів. В кожному місті є постачальники. Пишіть в телеграм, я Вам скину. Також, закуповуватись можна і в МЕТРО, деякими продуктами.
  12. Працівники. Тут тема цікава і дуже складна. Розпишу нижче, трішки.
  13. Запускаємо рекламу і починаємо працювати.

Цей список точно не повний, і для кожного він буде трішки відрізнятись. Але прочитавши його декілька разів, Ви зрозумієте, що потрібно що б відкрити суші на виніс.

Будемо занурюватись далі в тему. Тому, що кожен із цих пунктів можна ще розписувати і розписувати.

Як скласти меню для суші для свого першого бізнесу?

Вище я написав, що потрібно придумати назву для власного бізнесу і тематику в якій ви будете працювати, так цікавіше. Звичайно, тематика може і бути така – класичні японські страви. І Все меню ми називаємо сякі макі футомакі темакі і тд. А можна заморочитись над прекрасними назвами для свої суші страв з меню. Добре, тут розібрались. Ця ізюминка потрібна, що б відрізнятись від сусідів.

Розроблюємо технологічні карти для усіх своїх позицій. Точні та чіткі. І обов’язково у суші меню має бути різноманіття. Від макі ролів до преміальних ролів. На сьогодні, в меню мають бути і дешевші позиції, і дорожчі.

Ваше меню для суші має бути:

  1. Не гіршим, ніж у конкурентів. Тобто, потрібно вивчити своїх колег по цеху. І зробити краще. Ви маєте знати їх грамовки і зробити більші роли, або ціну і зробити кращу. Але ні в якому разі не демпінгуємо сильно, чи вічно, тому що люди прийдуть за холявой і так і підуть від Вас, коли різко піднімете ціну на 10-30%. Так не робимо.
  2. Придумайте собі ТОП-рол, флагман вашої доставки, рол, за яким будуть повертатись. Рекомендую розробити круту недорогу філадельфію, цей рол люблять усі!
  3. Класні фото вашого суші меню на сайті та в соціальних мережах.
  4. Розписуємо кожну позицію, що б клієнт зайшовши на сайт міг почитати про рол і знав з чого він складається. Кому це не потрібно – читати не буде. Але ми всі роли описуємо, гарно.
суші на виніс
Фото №2 Преміум Гриль Магуро

Отже, якщо ви будете виділятись – це тільки плюс для доставки суші. Але не забувайте, що все має бути збалансовано і смачно. А для цього – ВИ маєте бути МАЙСТРОМ СУШІ. Не забуваєм.

Що ви зрозумієте тільки після відкриття власної доставки суші на виніс

Після відкриття свого першого бізнесу у Вас буде тільки один варіант життя – це єб**шити 24\7 і без вихідних. Особливо, якщо у Вас не вагон грошей, що б наймати більше працівників і делегувати їм якісь речі. Наприклад такі як: закупка товару чи СММ менеджмент і це тільки вершина “айсбергу”. Із позитивного це те, що Ви будете розвивати власну справу і власний продукт. А це все ж таки певна, відносна свобода – свобода вибору і новий рівень життя у цьому світі.

Що ви зрозумієте після відкриття доставки суші? Що робота з їжею – надзвичайна відповідальність і що через пальчики людей, яких Ви найняли проходить кожна рисинка і кожен грам лосося чи іншого продукту. А це не а би яке моральне навантаження, особливо на власника, який знаходиться у самому процесі. Я ж статтю пишу для новачка, а не бізнес гуру, правильно? Новачок має пережити всі круги “пекла”, що б стати вже гарним бізнесменом. Давайте приведу нижче приклад, про який люди не задумуються, коли створюють саме доставку суші. І мої знайомі, яким я це розказував, тільки після відкриття суші на виніс усвідомлюють це. Під фото буде приклад.

суші на виніс житомир
доставка суші ом ном ном
Сет суші Вага: 1250 грам

І так, у нас доставка суші і суші на виніс. Ми кожен день робимо 50 чеків, тобто 50 замовлень у нас +- завжди. Якщо буде так – то ми молодці. Це по перше. А по друге, рахуємо. В середньому 90% всіх замовлень – кілограмові сети. Ага, тобто за день потрібно накрутити 50 кг ролів. Друзі, що таке 50 кг ролів – приблизно 200 ролів. Так як ми не якудзи, а українці – 1 рол крутиться 5хв. В нашому випадку тільки на те, щоб накрутити з підготовлених продуктів 200 готових преміум великих класних різноманітних ролів потрібно 17 годин часу. Ок? Мінімум 2 сушиста має пахати 8 годин без зупинки. А хто їм все підготує, наріже заготовок, прибере за ними? А скласти суші у коробочки і всі гарніри: васабі, імбир, соєвий соус, палочки, баночки, начіпляє якихось наклейок, защіпне пакетик і відасть пакетик кур’єру. Добре, тут зрозуміло. А ще потрібно ці замовлення прийняти. Для цього потрібен адміністратор, він і буде пакувати і видавати кур’єрам все. Але ок “це все лірика”. Скільки потрібно зварити рису, що б зробити 50 замовлень? Приблизно 15 кг сирого рису. Тобто ще треба мати 2-3 великих рисоварки. Але, об’єм роботи відчуваєте? Я думаю що ні. І це тільки рис. А ще скільки заправки, гарнірів, огірочків, рибки і тд. Та і взагалі створити 50 кг готової їжі, що б вона ще й була класна – важко.

А тепер саме головне – це потрібно робити 365 днів у році. Постійно і стабільно. Стабільно кожен день, одне і теж саме з найвищою якістю продукту.

Тепер про один, величезний плюс, вище наведеного прикладу. В Україні зараз рентабельність виходить приблизно 10-15%. Давайте порахуєм, що у Вас в сухому залишку, після всіх оплат всього, що тільки можна, може бути по чистому прибутку. Середній чек (не в Києві) = 600 грн. 50 замолень у день * на 30 днів * 600 грн чек = 900 000 грн оборот. Цей оборот можливий тільки якщо у вас буде 1500 замовлень на місяць, це також Ви маєте усвідомити і подумати: Чи є стільки бажаючих у вашій місцевості замовляти саме ваші суші?. Чистий дохід: 900 000 * 10% = 90 000 грн на місяць.

Як Ви думаєте, чи можливо у Вашому випадку зробити такий обєм роботи?

Скільки потрібно працівників для відкриття доставки суші та суші на виніс в Україні в 2023-2024 році?

Якщо ми опираємось на минулий приклад, нам потрібно ось стільки працівників на робочу зміну(змін має бути 2):

  1. Два сушиста
  2. Мінімум 1 помічник для сушистів
  3. Адміністратор, який і пакувальник, і менеджер по прийому замовлень і тд
  4. Відповідальний за закупки (це також може бути адміністратор) та залишки продуктів
  5. Бухгалтер (аутсорс, скоріш за все)
  6. СММ менеджер і відповідальний за сайт, ціни тд в інтернеті (це точно будете Ви самі)
  7. Прибиральник – це ви всі, хто буде.

При меншому обороті – працівників буде менше. І багато чого Ви будете самі робити. А як я писав в самому початку. Саме Ви маєте вміти виконувати всі функції свого бізнесу. Тому що на початку, буде дуже важко і не буде вистачати людей, і поки збиреться нормальна команда, може пройти пів року. А крутит роли і доставляти потрібно 365 днів у році – стабільно, якісно і смачно.

Суші на виніс в 2024 році

Друзі, ця стаття, можливо буде трішки важка для сприйнятя новачку. Але, якщо я був корисним і чимось вам допоміг. Можливо комусь зекономив кошти, а може надихнув все ж таки почати власну справу – підпишіться на мій телеграм канал про суші. Там, я відповідаю на запитання і частіше пишу чим у блозі.

А так. Якщо у Вас вийде зробити якісний продукт – у Вас буде успіх 100%. Але, якісний продукт має бути 365 днів/рік

доставка суші в 2023 році
Поделиться с друзьями